Urodelka.pl - Twoje zdrowie i uroda
Poznaj właściwości pomelo

Poznaj właściwości pomelo

Pomelo – cytrusowy gigant – jest to największy owoc z rodziny cytrusów, choć na Polskich owocowych stoiskach jest już bardzo długo, to wciąż nie jest przez nas doceniany. A szkoda – bo jest bardzo zdrowy.

 

 

Pomelo to żółtawy owoc o bardzo grubej skórce, mogącej sięgać aż 5 cm grubości. W smaku przypomina grejpfrut, ale jest od niego zdecydowanie mniej gorzki i bardziej słodki. Ważne by wybierać owoce ciężkie, ponieważ te które są lżejsze są bardziej suche. Także im cięższy owoc pomelo tym świeższy.

WŁAŚCIWOŚCI

Owoc ten pochodzi najprawdopodobniej z Malezji i już w starożytności był dobrze znany. Właściwości pomelo wykorzystywano z powodzeniem w kuchni oraz w medycynie.

Moc pomelo to przede wszystkich właściwości przeciwutleniające, spowalniające procesy starzenia się. Gruba, mięsista otoczka zawiera najwięcej przeciwutleniaczy, głownie bioflawonoidów, które hamują rozwój komórek nowotworowych. Sok pomelo jest kwaśny, natomiast po strawieniu wykazuje właściwości zasadowe, dlatego jest polecany osobom ze zgaga i refluksem.

Pektyny, które owoc zawiera hamują rozwój miażdżycy, a ogromna zawartość witaminy C podnosi odporność.

Pomelo jest również cenny w diecie odchudzającej, ponieważ zawarte w nim enzymy obniżają ilość cukru dostarczanego do krwi po posiłku.

 

No comments yet.

Add a comment